PerDormire
CZ PL SK

Rychlý kontakt

+420 770 100 440
i n f o @ p e r d o r m i r e . c z
Perdormire > Jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci Perdormire

1. Tuhost matrace

Patří mezi nejdůležitější aspekty při nákupu. Máme tendence vybírat podle tuhosti, na kterou jsme doma zvyklí. Správnou volbu tuhosti matrace ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka. Platí, že lidé s vyšší váhou by si měli vybírat matrace tvrdší, naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat z měkčích. Tuhost matrace se také odvíjí od způsobu spaní. Pokud spíme po větší část noci na boku, měli bychom zvolit měkčí, pokud na zádech nebo na břiše je vhodnější tvrdší.

2. Materiál matrace

Katalog Perdormire nabízí celkem tři druhy pěn (studené pěny, viskoelastické pěny a bio pěny). Studené pěny vynikají vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Líné pěny přinášejí díky své konstrukci schopnost rozkládat tlak matrace na lidské tělo a tím výrazně redukují počet otáčení během spánku. Tento fakt má pozitivní vliv na stabilizaci těla při spánku, zmírňování bolestí zad a špičkovou kvalitu spánku. Bio pěny zase přinášejí více přírody do našich ložnic.

3. Hmotnost zákazníka

Při výběru matrace je potřeba přihlédnout k hmotnosti zákazníka. Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace, která má přímou souvislost s nosností a životností matrace. Čím vyšší je jádro matrace, tím je zpravidla vyšší její nosnost. V našem katalogu jsou matrace opatřeny informací o své maximální nosnosti. Prosím, věnujte tomu pozornost.

4. Věk zákazníka

Kvalita spánku má podstatný význam pro všechny věkové kategorie zákazníků. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj spíše pevnější matraci se střední tvrdostí, u mladých lidí je zájem o tužší matrace a čím je člověk starší, měl by použít měkčí a elastičtější matrace.

5. Potahový materiál

Potah je nedílnou součástí každé matrace a musí splňovat nejvyšší konfekční i hygienické standardy. Důležitým aspektem je zajištěn í optimální cirkulace vzduchu v matraci a vytvoření suchého a příjemného mikroklimatu v lůžku. Perdormire přináší světově známé potahové materiály, jako je například Coolmax pro odvod vlhkosti z lůžka, Maglia Bamboo s důležitou antibakteriální aktivitou nebo Maglia Nanotex – nanotechnologie zabraňující absorpci vlhkosti do jádra. Každý potah matrací Perdormire nabízí unikátní vlastnost i, přičemž bližší charakteristiku hledejte v textu na produktové stránce matrace.

6. Způsob uložení matrace

Pro dosažení ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti je potřeba zvolit vhodnou podložku, nejlépe lamelový pevný či polohovatelný rošt. Kvalitu roštu zajišťuje počet lamel (standardem je 28 a více), kvalitní pouzdra lamel a samozřejmě kování roštů. Kolekce Perdormire nabízí jak pevné, tak polohovatelné rošty ve třech cenových úrovních.

7. Cena

Zásadním kritériem při volbě matrace by měla být kvalita a ne cena. Cena matrace roste úměrně s kvalitou. Při výběru matrací z viskoelastických pěn nebo bio pěn musíme počítat s vyšší částkou než v případě studených pěn, což je dáno konstrukcí a užitným i vlastnostmi.

 

Věříme, že tento stručný návod „Jak si vybírat správnou matraci?“ Vám pomůže zvolit si z naší kolekce matrací Perdormire tu pravou.

naši partneři